wtorek, 8 sierpnia 2017

Po słowackiej stronie - czwartek (7)

Z samego rana wybraliśmy się do Białej Spiskiej. Droga wąska, ale malownicza, słonecznie, ale niezbyt gorąco. Biała Spiska to mała miejscowość niedaleko naszego tymczasowego zamieszkania, w której akurat w czwartek odbywał się jarmark.Po zaparkowaniu autka od razu pospacerowaliśmy w stronę straganów. A wokół nich sporo ludzi, bardzo miła, serdeczna atmosfera, zapachy przyrządzanych przekąsek, degustacje win, miodów, ciast i innych lokalnych specjałów - normalnie obłęd!Wszędzie wypiekane przed jarmarkiem pierniki z różnymi imionami, dedykacjami, w różnych kształtach i smakach.Były oczywiście stoiska z decoupage'm. Dość długo oglądaliśmy, dotykaliśmy i rozmawialiśmy z twórcami pięknych przedmiotów, przedstawionych na poniższych zdjęciach.A prócz tego wszystkiego, fotografowaliśmy także zabytki starówki Białej Spiskiej oraz ciekawe akcenty - jak na przykład witryny sklepowe :)
Po kilku godzinach wybraliśmy się ponownie do Lewoczy - byliśmy w niej, co prawda, ale tak nam się spodobało to miejsce, że postanowiliśmy jeszcze raz wstąpić :)Rany, jak mi się podobało na Słowacji - niestety to już czwartek, czyli prawie koniec wycieczki...
Słowacjo, jak dobrze, że jesteś stosunkowo niedaleko!

12 komentarzy:

 1. Ten aniołek taki tragicznie skrzywiony, pewnie ciężko dźwigać mu ten balkon, nie dziwota, bardzo masywny on, piękny ten architektoniczny detal :)
  Mieliście urokliwy, bardzo różnorodny pobyt na Słowacji, a skoro Was oczarowała pewnie niejeden raz jeszcze tam wrócicie, czego Wam oczywiście życzę :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak. Może być mu nieco ciężko... A na Słowację możliwe że wrócimy :)

   Usuń
  2. Ooo, zdecydowanie możliwe:)

   Usuń
 2. Też mi sie podobało na SŁowacji. Byłam tylko jeden dzień, dzień pełen niezapomnianych wrażeń.Oglądam Wasze zdjęcia i myślę, że trzeba tam wrócić na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 dzień to zdecydowanie za mało. Ale rozumiem, że na więcej nie było czasu.

   Usuń
  2. Koniecznie trzeba wrócić:)

   Usuń
 3. I mnie się podoba tam, gdzie jestem i też mi żal jutro wyjeżdżać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie jest być w takich pięknych miejscach :)

   Usuń
 4. Normalnie obled! juz wiedzialam kto napisal ten spot. Fajnie napisane i sfotografowane. Rany!!! szkoda,ze juz koniec!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, ale dalej też będzie pięknie :)

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze i wszystkie dobre myśli :)