sobota, 17 czerwca 2017

Wakacyjna Słowacja

Marzenia się spełniają. Niektóre prędzej, inne później - ale jednak. Kilka tygodni temu pisaliśmy o wyprawie na Słowację, którą chcielibyśmy sobie zafundować.


I oto znamy już szczegóły planu, który obejmuje ponadtygodniowy wyjazd na Słowację. Za kilkanaście dni będziemy w podróży.


Powoli się już pakujemy, dość intensywnie myśląc, co chcemy tam zobaczyć, zwiedzić i spróbować. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wykorzystali tej wycieczki także do poznania walorów naszego kraju. I tak jednym z pomysłów są odwiedziny Józefa.


Sześćset pięćdziesięcioletni zdobywca tytułu Europejskie Drzewo Roku 2017 zapewne zachwyci nas swoją prezencją i da wytchnienie podczas krótkiego pikniku - przerwy w podróży na Słowację. A po powrocie z przyjemnością pochwalimy się zdjęciami, wrażeniami i smakami, które będą z nami podczas tego wyjazdu. Mapy spakowane, przewodniki także - jesteśmy gotowi!

16 komentarzy:

 1. Plan podróży na pewno macie perfekcyjnie obmyślony, życzę Wam więc fajnej pogody, aby nie uprzykrzała realizacji zamierzeń :) Pełnego relaksu i aby w każdym schronisku szarlotki były równie dobre :) Z niecierpliwością czekać będę na relację z podróży!
  No i przekażcie ode mnie życzenia Józefowi, niech żyje jeszcze setki lat!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Mario, plany są już opracowane, teraz tylko je delikatnie modyfikujemy i ustalamy wszystkie szczegóły. Nie znaczy to oczywiście, że nie będzie miejsca na małe szaleństwa :-)

   Usuń
  2. Życzenia przekażemy:) Niestety, chyba będę musiała zrezygnować z szarlotek na rzecz zmrzlin (lodów), które jedno z nas uwielbia w ilości niezmierzonej.

   Usuń
  3. Małe szaleństwa dodają życiu uroku, warto więc im ulegać od czasu do czasu, jeśli zaś chodzi o wybór, szarlotka czy lody to może by tak połączyć jedno i drugie, to chyba całkiem dobrze by smakowało :)

   Usuń
  4. Pewnie tak, choć zawsze mnie dziwią zimne lody z ciepłą szarlotką. Albo lody albo szarlotka :-)

   Usuń
  5. Wydaje mi się, że najlepiej jak każdy wybiera opcję, która mu odpowiada :) Nigdy nie jadłam ciepłego ciasta z lodami, jakoś nie składało się, ale jakbym miała okazję to pewnie bym spróbowała, chociaż to niezdrowe na gardło ponoć, ale w ramach małego szaleństwa raz można, aby zaspokoić ciekawość :)

   Usuń
 2. Słowacja jest piękna, bardzo, bardzo się cieszę, ze Wam się uda spełnić slowacyjne marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbujemy zrobić c kilka zdjęć i pokazać to na blogu :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Mamy plan jakby co :D

   Usuń
  2. Na pewno dopisze:) A poza tym Słowacja jest bogata w kąpieliska termalne, można grzać się do woli, cały czas patrząc na Tatry.

   Usuń
 4. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam udanego wyjazdu :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Udanego wojażowania, wpaniałych widoków i dużo wrażeń wszelkiego rodzaju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę wszystkie zamki, świątynie, skanseny i szlaki, które chcemy odwiedzić, wrażeń będzie cała masa:)

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze i wszystkie dobre myśli :)