wtorek, 14 marca 2017

Warsztaty z okazji Dnia Kobiet

Kilka dni temu zaprosiliśmy wszystkie Panie, z którymi mam przyjemność pracować, na warsztaty wyszywania kartek okolicznościowych haftem matematycznym. Być może pamiętacie, że w ubiegłym roku miłym akcentem Dnia Kobiet były zakładki wraz z kartkami, które przygotowywałem na długo przed tym dniem.


W tym roku postanowiłem dać Paniom wędkę, a nie gotową rybę :)


Tuż po godzinie 16.00 rozpoczęliśmy warsztaty. Panie dostały odpowiednie przyrządy oraz wzór, zgodnie z którym rozpoczęły wyszywanie. Motyw, jaki wspólnie z cudARTeńką wybraliśmy, to wiosenny tulipan.


Już po kilku minutach widać było pierwsze pojawiające się kwiaty, a my z wielką przyjemnością pomagaliśmy rozwiązywać supełki - te mniejsze i większe. Wszystkie Panie przepięknie wyszywały, a w sali panowała niesamowicie pozytywna atmosfera. Kolorowe wyposażenie miejsca, w którym pracowaliśmy, stanowiło dodatkowy impuls twórczy, który bardzo nam się spodobał!


Klimat dopełniony był poprzez dyskretny płomień na każdym stoliku oraz sączącą się w tle niespieszną muzykę. Było bardzo miło i serdecznie.


Po niecałych dwóch godzinach Panie skończyły pięknie wyszywane kartki, których kolorystyka, dokładność i staranność wykonania autentycznie  nas zachwyciły. To był niesamowicie energetyczny i twórczy czas - serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za zaangażowanie i chęć tworzenia :)

Tomek poprosił mnie o napisanie kilku zdań opisujących wrażenia związane z warsztatami. Na szczęście nie określił mi limitu fotografii:) 

Atmosfera na warsztatach, w których uczestniczyło kilkanaście pań, była fantastyczna.Panie świetnie poradziły sobie z nową dla nich sztuką wyszywania kartek haftem matematycznym.Kartki wykonano bardzo dokładnie z zachowaniem wszelkich zasad haftowania, o czym świadczy chociażby jedna z fotografii przedstawiająca "lewą" stronę pracy.Tomek fantastycznie poradził sobie z prowadzeniem warsztatów, wykazując przy tym ogrom wiedzy merytorycznej i umiejętności pedagogicznych.Przemiłym dla mnie akcentem było spontaniczne zaśpiewanie przez jedną z pań "Prząśniczki".Efektem warsztatów było szesnaście bardzo ładnie wyszytych kartek z tulipanem (korzystaliśmy ze schematu Tulip).


Pięknie dziękuję z możliwość współuczestnictwa w warsztatach, przemiłą atmosferę oraz przepiękne tulipany, zarówno te na kartkach jak i te, które dostałam na zakończenie spotkania. 
cudARTeńka

14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post, dobrze że nie limitowaliście fotografii które świetnie obrazują przebieg warsztatów!
  Niezwykle interesujący motyw wybraliście, to krzyżowanie się niteczek, ooooooooooooo takie właśnie lubię! :)))
  Nie znam się na żadnym hafcie, ale wydaje mi się, że ten wybrany przez was wzór nie jest najłatwiejszy, brawo więc dla uczestniczek i oczywiście dla prowadzących! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Mario, staraliśmy się aby wszystko dobrze wyszło :)

   Usuń
  2. Wzór jest łatwy, czasami pracujemy z nim, ucząc dzieci z klasy IV.

   Usuń
  3. Łatwy i bardzo ciekawy, fajnie :)

   Usuń
 2. Gratuluję umiejętności uczenia i zdolnych uczennic. Bardzo ładny wzór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, taki niby zwykły tulipan, a ile radości :)

   Usuń
  2. I ja dołączam się do podziękowań:)

   Usuń
 3. Swietny pomysl z tymi warsztatami, nie tylko wyhaftowaly sobie panie prezent, bo to byl prezent...przyda on sie na Swieta a na dodatek i chyba najwazniejsza sprawa to bylo wspolne spedzenie czasu , ktore pozostawi na dlugo mile bardzo wspomnienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, nikt o tym nie wspomniał ale takie miłe spędzenie czasu jest bardzo istotne - zwłaszcza w dzisiejszych czasach, serwisów społecznościowych i spotkań wirtualnych...

   Usuń
  2. Takie spotkania są bezcenne:)

   Usuń
 4. Zdjęć lewej strony by się przydało więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może cudARTeńka je ma, nie wiem :)

   Usuń
  2. Kiedyś spróbuję sfotografować same lewe strony kartek:)

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze i wszystkie dobre myśli :)