sobota, 21 stycznia 2017

Warsztaty w plenerze - cz. IV

Ostatnie dni grudnia to dla nas dwudniowe warsztaty - znów poza naszym stałym miejscem. Planów na "robotę" mieliśmy jak zwykle - czyli więcej niż czasu, a przypominam, że były to całe dwa dni :)


Najpierw zajęliśmy się wyszywaniem kartek metodą haftu matematycznego (motywy związane ze zbliżającymi się walentynkami, ale także ze wszelkimi barankami i jajkami).


Zaczęliśmy także robić kolejne deseczki, które jakiś czas temu prezentowaliśmy na naszym fanpage, zastanawiając się czy bliżej im do niebieskości ukraińskiej, czy greckiej.


Uzgodniliśmy, że będą tam motywy związane z morzem, rybami i ogólnie światem pod lustrem wody. Niebawem pochwalimy się ostatecznym kształtem.


Tworzyliśmy również chusteczniki - tu akurat widać wariant z delikatnymi różami. Czy są wśród nas wielbiciele takiej kolorystyki?


Przygotowanie takiego przedmiotu do ozdobienia wymaga sporego nakładu pracy oraz czasu.


Chustecznik posiada wysuwane dno, które pozwala wymieniać opakowania. Wykonany jest z drewna i sklejki, pomalowany farbą akrylową lub bejcą (wnętrze) oraz ma naklejony motyw z serwetki. Rozmiary zewnętrzne: dł. 25,5 cm x szer.13,5 cm x wys. 8,5 cm; wysokość wewnątrz 7 cm; waga 380 g.


Nasz chustecznik jest już prawie gotowy, wymaga jeszcze tylko zabezpieczenia w postaci kilku warstw lakieru.

8 komentarzy:

 1. Jak widać, praca wre i nie ma wąskiej specjalizacji, bo także i haftujesz Tomku :)
  Chustecznik bardzo sympatyczny, te różyczki takie zwiewne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomkowi wszystko, co weźmie do ręki, udaje się doskonale - zarówno wyszywanie jak i decoupage☺

   Usuń
  2. Uczeń przerasta mistrza:)

   Usuń
  3. Tak się zdarza, ja jednak wierzę i w mistrza :)

   Usuń
 2. A jakze, sa zwolennicy takiej kolorystyki, co wiecej spodobal mi sie przemiot zwiewnymi rozami ozdobiony, takie to jest delikatne, subtelne w kolorach, przywodzace na mysl tylko dobre skojarzenia estetyczne i nie tylko estetyczne...mysle, ze wiecej milosnikow tego stylu sie znajdzie!! sle serdeczne mysli!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to dobrze, że Ci się spodobał☺ Za serdeczne myśli dziękujemy☺

   Usuń
  2. Takie serdeczne myśli czasami czynią cuda:)

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze i wszystkie dobre myśli :)