sobota, 3 września 2016

Sobotnie warsztaty - deseczki do krojenia

Kontynuując spotkania w nieco większym gronie, rozpoczynamy nowe projekty, które wybieramy dosłownie kilka dni wcześniej. Żadnego przymusu, zero presji, absolutnie bez parcia na cokolwiek. Nie cisną nas żadne terminy, nie gonią kolejne kiermasze. Delektujemy się pracami, które w zasadzie robimy tak jak dla siebie, dla własnej przyjemności oraz niekończącej się satysfakcji.


Po wybraniu motywu do konkretnego przedmiotu i wcześniej przygotowanego tła (z pięknymi spękaniami) wyrywamy lub wycinamy odpowiednie kształty. Każdy robi coś innego, ale - choć przynajmniej kątem oka - zaglądamy do swoich prac.


Fotografując wszystkich w czasie prac, sam zapominam, że nie powinienem przerywać klejenia serwetki - ta marszczy się niemiłosiernie już po kilku chwilach, co powoduje, że swoją pracę muszę zaczynać od nowa.


Oczywiście nikt nie pozostawia mnie samego sobie, mogę liczyć na pomoc nie tylko w samych pracach, ale także w doborze odpowiednich motywów.


Przy okazji omówiliśmy kwestie naszej działalności na najbliższe kilka tygodni. Jednocześnie jestem bardzo ciekaw, który zestaw podoba Wam się najbardziej?

Każdy zestaw robiła inna osoba, jedną deseczkę prostokątną, jedną cebulkę i buteleczkę. Zgadniecie, który zestaw jest mój? :) Prezentowane prace nie są jeszcze gotowe, podczas kolejnych warsztatów będziemy je dokańczać.

8 komentarzy:

 1. Który zestaw Twój Tomku, no to przeanalizujmy :) Pomarszczona serwetka jest widoczna na deseczce z lawendą w koszyczku, na cebulkowej deseczce samochody nie są czerwone więc nie mogą być Arte...
  Typuje środkowy zestaw jako Twój Tomku, a ten z butelką z winogronami to zestaw Arteńki :)
  Fajnie, że się świetnie bawicie, i niech Wam to tak zostanie na zawsze, abo i nawet jeden dzień dłużej :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym miała wybór, to ozdobiłabym zupełnie innymi motywami (może oprócz winogron). Ale warsztaty zakładały zrobienie deseczki z lawendą, cebulki z owocami i butelki z motywami roślinnymi. A tak przy okazji - co robią tu samochody?

   Usuń
  2. Może są to samochody do przewożenia lawendy :)

   Usuń
 2. Obstawiam- 1 zestaw Gościa, 2 zestaw Twój, a 3 to łatwo poznać, jak się zna - Arte!!!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezbłędnie:) A kiedy Ty dołączysz do nas?

   Usuń

Serdecznie dziękujemy za komentarze i wszystkie dobre myśli :)